متاسفانه اینکه در این بازار چنین اتفاقی بیوفتد بسیار محتمل است، ولی با رعایت چند نکته ساده احتمال افتادن چنین اتفاقی به مراتب کمتر می شود.

ممکن است چه اتفاقاتی بیوفتد؟

  • پر احتمال ترین موضوع گرفتن پول بیش از حد بابت یک سیستم مداربسته است. در این حالت شما بابت محصولی که ارزشی مشخص دارد به مراتب بیش از ارزش آن پول داده اید.
  • یکی از احتمالات دیگر متعهد نماندن فروشنده یا مجری به خدمات پس از فروش است. شاید در ابتدا این موضوع مهم به نظر نرسد اما خدمات پس از فروش تجهیزات مداربسته یا حفاظتی بخش بسیار مهمی از محصول را شامل می شود.
  • دادن مشاوره جهت دار نیز روش دیگری که ممکن است منافع شما را به خطر بیاندازد. در این صورت فروشنده تنها محصولی را به شما معرفی می کند که در راستای منافع خود است یا طراحی سیستم را به نحوی انجام می دهد که اجرای آن سود بیشتری را عایدش کند.

چطور از کلاهبرداری جلوگیری کنم؟

با داشتن کمی اطلاعات اولیه میتوانید احتمال چنین اتفاقاتی را به مراتب کمتر کنید. در انتخاب خود سعی کنید طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. از خرید جنس متفرقه دوری کنید: استعلام قیمت بیشتر تجهیزات متفرقه تقریبا غیر ممکن است. کشور تولید کننده و اطلاعات فنی این محصولات نیز معمولا به صورت اشتباهی به شما داده می شود. این موضوع باعث خواهد شد شما مبلغی به مراتب بالاتر از ارزش واقعی محصول پرداخت کنید.
  2. از فروشنده خود لیست قیمت بخواهید: گرفتن لیست قیمت در مرحله اول شما را مطمئن می کند که این محصول را دقیقا به قیمتی می خرید که بقیه مشتریان این شرکت میخرند. از طرف دیگر این کار به شما امکان انتخاب محصولات بیشتر و کسب اطلاعات دقیقتر در مورد محصول را می دهد.
  3. مدل دوربین را در اینترنت جست و جو کنید: برای به دست اوردن اطلاعات دقیقتر در رابطه با محصول مدل آن را در اینترنت جست و جو کنید. در رابطه با محصولات برندهای معتبر این کار همیشه به دریافت حجم بالایی از اطلاعات منجر خواهد شد. در رابطه با محصولات متفرقه احتمالا شما نهایتا با تعدادی وبسایت داخلی برخورد خواهید کرد.
  4. از فروشگاه ها یا شرکتهای معتبر خرید کنید: اعتبار یک سرمایه است که صاحب آن به راحتی آن را به ریسک نخواهد انداخت. شرکت ها یا فروشگاه های معتبر تلاش بیشتری برای پایبند بودن به تعهدات خود می کنند پس با وجود اینکه شما هزینه بالاتری را برای دریافت خدمات از آنها پرداخت می کنید، اما از طرفی خدمات پس از فروش بهتری هم دریافت می کنید.
  5. پیش از گرفتن مشاوره کمی اطلاعات عمومی در رابطه با سیستم مداربسته به دست آورید: گرفتن مشاوره از فروشنده شاید نتواند دقیقا نیاز شما را برطرف کند. همیشه این احتمال وجود خواهد داشت که فروشنده به شما مشاوره ای جهت دار بدهد، پس سعی کنید قبل از گرفتن مشاوره حتما اطلاعات خود را نیز افزایش دهید.

ما چطور به شما کمک می کنیم؟

مهمترین نقش ما افزایش اطلاعات مشتری با هدف انتخاب مناسب تر است. سعی شده اطلاعات موجود در سایت به طور کامل به صورت بی طرفانه ارائه شود و در رابطه با بسیاری از جزئیات مهم خرید سیستم حفاظتی اطلاعاتی در اختیار مشتریان قرار داده شود.