اسم دوربین لامپی اشاره مستقیم به ظاهر آن دارد و در واقع لنز و دوربینی که در آن به کار گرفته شده است از نوع چشم ماهی است که در ادامه نحوه عملکرد آن را توضیح خواهیم داد. این دوربین را می توان به سادگی بر سر پیچ لامپ وصل کرد و به واسطه نرم افزار های موجود نمایش، نحوه ضبط، آلارم و… را مدیریت کرد. دوربین مخفی لامپی بی سیم و تحت شبکه است. دوربین مداربسته مخفی می تواند تصاویر را از طریق امواج وایرلس بر روی تلفن همراه افراد منتقل کند.

در ادامه می خوانید:

 1. دوربین لامپی چیست؟
 2. کاربرد دوربین مخفی لامپی
 3. نصب دوربین مخفی لامپی
 4. مشخصات ظاهری دوربین لامپی
 5. دوربین مخفی لامپی و تصویر برداری 360 درجه
 6. نحوه انتقال تصویر دوربین لامپی
 7. سوالات متداول

دوربین لامپی چیست؟

دوربین لامپی به دلیل نصب آسان و قیمت پایینی که دارد این روزها توجه کاربران زیادی را جلب کرده است. از آن جهت که کمتر کسی شاید آن را بشناسد می تواند از هر گزندی از سوی سارقین و افراد سودجو در امان باشد. دوربین مخفی لامپی برای محیط های داخلی همچون مطب، مهد کودک، واحد های اداری و تجاری و… مورد استفاده قرار می گیرد. اکثراً افراد فکر می کنند که این لامپ ها برای روشنایی هستند و اصلا شک نمی کنند اما در واقع این لامپ های زیبا و مرموز تمامی حرکات و رفتارهای شما را زیر نظر دارند. دوربین مداربسته لامپی مجهز به لنز Fish eye است و به صورت360  درجه از محیط تصویر برداری می کند. دوربین مداربسته مخفی تحت شبکه است و توانایی تجزیه و تحلیل تصاویر را دارد.

مزایا دوربین مداربسته مخفی

 • دوربین وایرلس لامپی نیاز به کابل کشی برای برق و تصویر ندارد و بی سیم می باشد.
 • این دوربین نیاز به دستگاه ضبط DVR یا NVR ندارد.
 • برای ضبط تصاویر دوربین مداربسته لامپی باید از SD کارت استفاده کنید.
 • دوربین مخفی لامپی تحت شبکه است و می توان آن را به انواع مودم متصل کرد.
 • تصویر دوربین مخفی لامپی را می توان بر روی تلفن همراه، تبلت و مانیتور به واسطه اینترنت و نرم افزار مشاهده کرد.
 • لنز دوربین چشم ماهی محوطه ی وسیعی را پوشش می دهد و اصطلاحا واید است.
 • امکان ضبط صدای محیط و پخش آن بر روی دوربین لامپی 360 درجه وجود دارد.
 • دوربین مخفی لامپی مجهز به دید در شب است.
 • نصب آن بسیار ساده و آسان است و نیاز به متخصص ندارد.

معایب دوربین مداربسته مخفی

 • در محیط های کم نور و تاریکی مطلق تصاویر با کیفیتی را ثبت نمی کند.
 • برای محیط های خارجی مناسب نیست.

کاربرد دوربین مخفی لامپی

تشخیص دوربین مداربسته مخفی اصلا کار آسانی نخواهد بود. تصاویری که توسط این دسته از دوربین ها به ثبت می رسد 360 درجه است و تمامی محیط را حدالامکان پوشش می دهد. بیشترین کاربرد دوربین بی سیم لامپی در مطب، مهدکودک، کافه، واحدهای اداری و تجاری و… است. در محیط هایی که محدودیت کابل کشی دارید نیز می توانید از دوربین مداربسته لامپی استفاده کنید.

نصب دوربین مخفی لامپی

یکی از مشکلات کاربران دوربین مداربسته نصب آن است. نصب دوربین مداربسته هزینه، زمان و تجهیزات زیادی نیاز دارد اما نصب دوربین مخفی لامپی بسیار ساده است. تنها کافی است برای نصب این دوربین آن را به یک سرپیچ برق وصل کنید. نصب فیزیکی دوربین به همین سادگی است و تنها کافیست تنظیمات نرم افزاری آن را در ادامه انجام دهید.

مشخصات ظاهری Lamp Camera

در صورتی که از قبل با دوربین مخفی لامپی آشنا نباشید شاید خیلی سخت بتوانند آن را شناسایی کنید و ظاهر لامپ LED نیز مزید برعلت شده و افراد به واسطه پر کاربرد بودن اینگونه لامپ شاید کمتر به آن توجه کنند.

استفاده از این دوربین ها در مواقعی که نخواهیم افراد از وجود دوربین مداربسته مطلع شوند و حس کنترل شدن داشته باشند بسیار کارآمد خواهد بود. به عنوان مثال در مهدکودک ها شاید چندان جنبه خوبی نداشته باشد که کودکان احساس کنند که مدام در حال کنترل شدن هستند اما از نظر قانونی شما کاملا مجاز به نصب دوربین مداربسته در کلاس های مهد کودک هستید پس بهتر است با انتخاب دوربین لامپی ذهن کودکان را درگیر نکنید.

دوربین لامپی

دوربین مخفی لامپی و تصویر برداری 360 درجه

لنز این دوربین فیش آی است و می تواند به صورت 360 درجه تصاویر محیط را ضبط کند. دوربین لامپی با توجه به اینکه اکثر مواقع روی سقف نصب می شود و لنز پانوراما میتواند تصویر کامل یک اتاق را ضبط کند . از این جهت دوربین مداربسته لامپی به دوربین 360 درجه نیز معروف است.

نحوه انتقال تصویر دوربین مداربسته مخفی

دوربین های لامپی مجهز به پورت مناسب برای قرار گیری RAM هستند و می توانید با قرار گیری یک رم در دوربین تصاویر را ذخیره نمایید. توجه داشته باشید دوربین مخفی لامپی با قابلیت انتقال تصویر از طریق Wifi و انتقال اینترنتی P2P بدون آی پی استاتیک می تواند تصاویر و فیلم ها را به راحتی روی تلفن همراه، تبلت و کامپیوتر مشاهده نمایید.

آیا میتوان از دوربین لامپی در محیط بیرونی استفاده کرد؟

خیر! به دلیل آنکه دوربین مخفی لامپی ضد آب و گرد و غبار نیست و در صورت بارش باران و گرد و غبار زیاد آسیب خواهد دید استفاده از آن را در محیط های خارجی توصیه نمی کنیم.

نصب دوربین مداربسته لامپی چگونه است؟

نصب فیزیکی دوربین مخفی لامپی بسیار راحت ست به این صورت که تنها کافیست آن را مثل یک لامپ درون سر پیچ بچرخانید. تنظیمات نرم افزاری آن هم چندان کار دشواری نیست و خودتان می توانید آن را بدون کمک تکنسین انجام دهید.

مدت زمان ضبط تصاویر در دوربین لامپی چه قدر است؟

این دوربین دارای درگاه حافظه میکرو SD است و میزان ضیط تصاویر در آن مستقیما به حافظه رم که روی دوربین قرار دارد بستگی دارد. دوربین لامپی تا64  گیگابایت رم را ساپورت میکند که در صورت استفاده از آن میتوان تصاویر را تا 4 الی 5 روز ذخیره کرد.