در سیستم مداربسته دستگاه ضبط به عنوان یک عضو مهم و اصلی مورد توجه است. علاوه بر کیفیت باید به قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی آن که برای کاربری ما ضروری است نیز دقت داشته باشیم. کاربری و اهداف نظارتی تعیین کننده ویژگی و قابلیت‌های دستگاه ضبط هستند. بهترین دستگاه ضبط دوربین مداربسته برای منزل، اداره، فروشگاه، کارخانه هر کدام باید ویژگی و قابلیتی را داشته باشند که اهداف آن کاربری را دنبال کند. به عنوان مثال دستگاه ضبط یا رکوردر برای منزل، تعداد کانال و ظرفیت ذخیره‌سازی کمتری نسبت به دستگاه برای کارخانه نیاز دارد. در این مقاله به معرفی دستگاه‌های مناسب برای کاربری‌های مختلف می‌پردازیم.

بهترین دستگاه ضبط دوربین مداربسته

اگر سیستم مداربسته را براساس نیازمندی و کاربری انتخاب کنید، به بهترین دستگاه ضبط نیز خواهید رسید. در این قسمت به ویژگی‌هایی که باید برای انتخاب مناسب‌ترین دستگاه ضبط دوربین مداربسته توجه داشته باشید می‌پردازیم. به طور کلی بهترین دستگاه ضبط باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • برند معتبر و اصلی: چندین برند و مدل معتبر در بازار وجود دارد که عملکرد قابل اعتمادی را برای امنیت خانه، محل کار، فروشگاه و… ارائه می‌دهند. برندهای معروفی مانند Hikvision، Dahua، Swann، Lorex، Reolink، Tiandy و Hilook طیف وسیعی از ضبط کننده‌های دوربین مدار بسته به بازار عرضه می‌کنند.
 • تعداد کانال متناسب با ابعاد پروژه: تعداد دوربین‌های مورد نیاز باید توسط دستگاه ضبط پشتیبانی شوند. همچنین بهتر است تعداد کانال دستگاه را برای توسعه‌ در آینده نیز مدنظر قرار دهید.
 • تکنولوژی متناسب با نیاز کاربری: تکنولوژی آنالوگ و تحت شبکه هر دو می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. سیستم‌های آنالوگ اقتصادی‌تر هستند و سیستم‌های شبکه از قابلیت‌ها و کیفیت بیشتری برخوردارند.
 • پشتیبانی از وضوح دوربین‌ها: مطمئن شوید که ضبط کننده از وضوح دوربین شما پشتیبانی می‌کند. وضوح بالاتر تصاویر واضح‌تری را ارائه می‌دهد اما به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارد.
 • ظرفیت ذخیره سازی: ظرفیت ذخیره سازی ضبط کننده را در نظر بگیرید. باید فضای ذخیره سازی کافی برای ذخیره فیلم برای مدت زمان مورد نظر شما داشته باشد.
 • سهولت استفاده: ضبط کننده‌ای با رابط کاربر پسند انتخاب کنید. همچنین از طریق برنامه‌های تلفن همراه و مرورگرهای وب قابل دسترسی باشند.
 • ویژگی‌های امنیتی: به دنبال ویژگی‌های امنیتی مانند حفاظت از رمز عبور، رمزگذاری داده‌ها و به روزرسانی سیستم عامل باشید تا از امنیت سیستم مطمئن باشید.
 • بودجه: بودجه خود را در نظر بگیرید. گزینه‌های زیادی می‌تواند در محدوده قیمتی شما وجود داشته باشد.

مشاوره رایگان قبل از خرید و نصب دوربین مداربسته

02188500020

بهترین رکوردر و دستگاه ضبط دوربین برای منزل

مشاوره رایگان قبل از خرید و نصب دوربین مداربسته

02188500020

بهترین دستگاه ضبط دوربین مداربسته برای منزل
 • TurboHD DS-7204HQHI-K1: این دستگاه DVR توربو HD 4 کاناله هایک ویژن است. دوربین تا 5 مگاپیکسل AHD را پشتیبانی می‌کند و ضبط با وضوح بالا را ارائه می‌دهد. دارای فشرده‌سازی ویدیوی 265+  که برای صرفه جویی در هزینه ذخیره‌سازی کارامد است.
 • XVR4104HS-X1: یک دستگاه DVR 4 کاناله AHD داهوا است که تا رزولیشن 1080p را پشتیبانی می‌کند. فشرده‌سازی ویدیوی 265+ هوشمند و کیفیت ویدئویی واضح را ارائه می‌کند. در عین حال فضای ذخیره‌سازی را به حداقل می‌رساند.
 • TurboHD DS-7208HQHI-K1: این یک دستگاه DVR 8 کاناله توربو HD از هایک ویژن است. از دوربین‌های با وضوح 5 مگاپیکسل پشتیبانی می‌کند. همچنین حالت‌های مختلف ضبط از جمله ضبط مداوم، تشخیص حرکت و ضبط برنامه ریزی شده را ارائه می‌دهد.
 • XVR5108HS-X: یک دستگاه DVR 8 کاناله داهوا است که از دوربین‌های AHD حداکثر 5 مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند. دارای فشرده‌سازی ویدیوی هوشمند 265+ برای استفاده کارآمد از فضای ذخیره‌سازی است. از فرمت‌های ورودی ویدیو پشتیبانی می‌کند، که آن را برای انواع دوربین‌های مختلف همه‌کاره می‌سازد.

بهترین دستگاه ضبط دوربین مدار بسته برای فروشگاه‌های کوچک

 • TurboHD DS-7204HQHI-K1: این DVR 4 کاناله توربو اچ دی هایک ویژن که از دوربین‌های با وضوح حداکثر 5 مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند. دارای فشرده‌سازی ویدیوی 265+ برای ذخیره‌سازی کارآمد و عملکرد قابل اعتمادی است که آن را برای فضاهای فروشگاه‌های کوچک تا متوسط مناسب می‌کند.
 • XVR4104HS-X1: یک دستگاه DVR 4 کانالی AHD است که تا رزولیشن 1080p را پشتیبانی می‌کند. ویژگی فشرده‌سازی ویدیوی265+  را دارد که کیفیت ویدیویی واضحی را در عین حال بهینه کردن فضای ذخیره‌سازی ارائه می‌دهد.
 • DS-7604NI-K1/4P: این یک ضبط کننده ویدیوی شبکه 4 کانالی (NVR) ا هایک ویژن است که برای مشاغل کوچک مناسب است. تا 4 دوربین IP را پشتیبانی می‌کند، ضبط با وضوح بالا را ارائه می دهد و دارای پورت های داخلی Power over Ethernet (PoE) برای نصب ساده دوربین‌هاست.
 • NVR2104HS-P-4KS2: داهوا یک NVR 4 کاناله است که از وضوح 4K Ultra HD پشتیبانی می‌کند. فشرده‌سازی ویدیوی 265 را برای استفاده کارآمد از فضای ذخیره‌سازی ارائه می‌کند و از دوربین‌های PoE برای نصب آسان پشتیبانی می‌کند.
لیست قیمت دوربین مداربسته

بهترین رکوردر دوربین مداربسته برای هایپرمارکت‌ها

 

بهترین دستگاه ضبط دوربین مدار بسته برای هایپرمارکت و فروشگاه
 • TurboHD DS-7216HQHI-K2: این دستگاه DVR 16 کاناله هایک ویژن از دوربین های با وضوح حداکثر 5 مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند. ویژگی فشرده‌سازی265+ را برای ذخیره‌سازی کارآمد دارد. تجزیه و تحلیل‌های پیشرفته‌ای را ارائه می‌دهد که آن را برای نظارت بر مناطق وسیع در هایپرمارکت‌ها مناسب می‌کند.
 • XVR5216AN-X: یک دستگاه DVR 16 کاناله داهوا است که تا رزولیشن 4K یا 8MP را پشتیبانی می‌کند. فشرده‌سازی265+ هوشمند را ارائه و از فرمت‌های ورودی ویدیو پشتیبانی می‌کند، که امکان ادغام با انواع مختلف دوربین را فراهم می‌کند. این برای محیط‌های تجاری پر تقاضا طراحی شده است.
 • DS-9664NI-I8: ضبط کننده تحت شبکه هایک ویژن که تا 64 دوربین IP را پشتیبانی می‌کند و ضبط و پخش با وضوح بالا را ارائه می‌دهد. دارای فشرده‌سازی ویدیوی265+ برای استفاده کارآمد از فضای ذخیره‌سازی است و از RAID برای افزونگی داده‌ها و قابلیت محافظت از تصاویر پشتیبانی می‌کند.
 • NVR608-64-4KS:  ان وی ار (NVR) با پشتیبانی دوربین‌ها تا 64 دوربین IP داهوا و ضبط با وضوح 4K Ultra HD را ارائه می‌دهد. دارای سیستم تجزیه و تحلیل هوشمند ویدئویی (IVS) است که برای تشخیص حرکت پیشرفته و تجزیه و تحلیل رفتاری مفید است.

بهترین دستگاه ضبط دوربین برای ادارات و سازمان‌ها

بهترین رکوردر دوربین مداربسته برای اداره
 • DS-7616NI-K: ضبط کننده ویدیوی شبکه (NVR) تا 16 دوربین IP را پشتیبانی می‌کند، ضبط با وضوح بالا را ارائه می‌دهد و گزینه‌های ذخیره‌سازی مختلفی را ارائه می‌دهد. کاربر پسند است و با دوربین های هایک ویژن سازگار است.
 • NVR5216-16P-4KS2: دستگاه NVR داهوا از 16 دوربین IP پشتیبانی می‌کند، ضبط با وضوح 4K را ارائه می دهد و دارای پورت های داخلی PoE (Power over Ethernet) است که فرآیند نصب را ساده می کند.
 • Lorex سری NR900: طیف وسیعی از NVR‌های مناسب برای نظارت اداری را ارائه می‌دهد. سری NR900 از چندین دوربین IP پشتیبانی می‌‌کند، وضوح4K Ultra HD و راه حل‌های ذخیره سازی طولانی مدت را ارائه می‌دهد.

بهترین دستگاه ضبط دوربین مدار بسته برای کارخانجات

بهترین دستگاه ضبط برای کارخانه
 • NVR608-32-4KS2: ان وی ار داهوا تا 32 دوربین IP را پشتیبانی می‌کند، وضوح Ultra HD 4K را ارائه می‌دهد و ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند سیستم تجزیه و تحلیل هوشمند ویدیویی (IVS) را برای تشخیص دقیق حرکت و شناسایی اشیا ارائه می‌دهد.
 • Hikvision DS-9632NI-I8:  دستگاه NVR هایک ویژن که از حداکثر 32 دوربین IP پشتیبانی می‌کند، وضوح 4K Ultra HD دارد و فشرده سازی ویدیوی265+  را برای استفاده کارآمد از ظرفیت ذخیره‌سازی ارائه می‌دهد. دارای چندین حالت ضبط است و از RAID برای افزونگی داده ها پشتیبانی می‌کند.
 • Hanwha Techwin Wisenet XRN-2011: یک NVR تا 32 کانال، وضوح 4K را ارائه می‌دهد و فشرده سازی ویدیویی کارآمدی دارد. دستگاه شامل ویژگی‌های امنیت سایبری است و از دوربین‌های IP در سایر برندها پشتیبانی می‌کند و انعطاف‌پذیری را در انتخاب دوربین فراهم می‌کند.
 • Bosch DIVAR IP 7000 Series:   دستگاه NVRهای بوش سری DIVAR IP 7000 از چندین دوربین IP پشتیبانی می‌کند، ضبط با وضوح بالا و قابلیت‌های تجزیه و تحلیل ویدئویی پیشرفته را ارائه می‌دهد. برای کاربردهای صنعتی سخت طراحی شده است.

پیشنهاد ما در همه موارد این است که با متخصصان امنیتی مشورت کنید تا نیازهای مکان مورد نظر شما (منزل، اداره، فروشگاه و کارخانه) را ارزیابی کرده و مناسب‌ترین ترکیب ضبط و دوربین مدار بسته را برای نیازهای شما توصیه کنند. برای دریافت مشاوره رایگان با ما 02188500020 تماس بگیرید.

4.7/5 - (4 امتیاز)