مکانیزم DWDR در دوربین مداربسته (Digital Wide Dynamic Range) یکی از مکانیزم های بهبود دهنده تصویر است. این مکانیزم به نوعی نوع دجیتال از مکانیزم WDR است که از ان برای افزایش بازه داینامیک دوربین استفاده می شود.

داینامیک رنج (Dynamic range) یا بازه داینامیک چیست؟

بازه داینامیک یک مشخصه از دوربین هاست که میزان توانایی دوربین در نمایش تصاویر با اختلاف سطح نور را نشان می دهد. هرچه بازه داینامیک دوربین بالاتر باشد دوربین تصاویر با اختلاف سطح نور را بهتر نمایش می دهد.

تفاوت WDR و DWDR چیست؟

در مکانیزم DWDR کار افزایش بازه داینامیک به صورت دیجیتال و در چیپ تصویر دوربین انجام می شود در حالی که در دوربین های WDR از دو چیپ تصویر مجزا برای اسکن کردن تصویر استفاده می شود. طبیعتا میزان تاثیر DWDR نسبت به WDR در بهبود تصویر بسیار کمتر است و البته باید توجه داشت که افزایش بازه داینامیک دوربین به صورت عادی بسیار پر هزینه است در حالی که استفاده از DWDR هزینه زیادی برای دوربین اضافه نمی کند. توجه داشته باشید که در صورتی که واقعا به دنبال بازه داینامیک بالا برای دوربین هستید بهتر از دوربین های WDR استاندارد برای این کار استفاده کنید.

تفاوت WDR و DWDR در دوربین مداربسته

پیشنهاد کارشناسان نصب دوربین مداربسته

یکی از مشکلات رایج در بازار فروش و نصب دوربین مدار بسته، وجود برندهای فیک و تقلبی است که انتخاب را برای مشتریان سخت کرده است. از طرفی گروهی از مشتریان براین باورند که برندهای اصلی، گران قیمت هستند بنابراین هرچه هزینه بیشتری پرداخت کنیم کالای بهتری را خریداری کرده ایم. این موضوع به طور صد در صدی صحیح نیست و برندهای فیک نیز ممکن است با قیمتی بالا به فروش برسد. بنابراین توصیه می شود برای خرید دوربین مداربسته به نمایندگی های مجاز برندهای معتبر مراجعه نمایید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

021-88500020

به این مطلب امتیاز دهید 🙂