اصطلاح HLC در دوربین مداربسته مخفف عبارت highlight compensation است. این مکانیزم یکی از مکانیزم های بهبود دهنده تصویر است که از آن برای افزایش کیفیت تصویر در محیطهای با نور نامتعارف استفاده می شود.

HLC چطور کار می کند؟

از مکانیزم HLC زمانی استفاده می شود که منبع نوری با نور زیاد در قسمتی از تصویر وجود داشته باشد در حالی که نور در بقیه تصویر کم است. این مکانیزم به صورت الکترونیکی نور منبع را کمتر کرده و با بیشتر باز کردن دیفراگم دوربین امکان گرفتن تصویر بهتر از دیگر نقاط تصویر را فراهم می کند. از HLC معمولا برای جبران مشکل به وجود امده به وسیله منابع نوری مصنوعی مانند لامپ یا چراغ خودرو استفاده می شود.

تفاوت HLC و BLC در چیست؟

(برای اطلاعات بیشتر به مطلب BLC در دوربین مداربسته مراجعه کنید)

BLC و HLC هر دو از مکانیزم مشابهی استفاده می کنند. HLC برای پوشاندن نور در نقاطی که نور زیادی در تصویر دارند استفاده می شود در حالی که BLC برای جبران نور زیاد در یک سطح پس زمینه استفاده می شود.

پیشنهاد کارشناسان نصب دوربین مداربسته

یکی از مشکلات رایج در بازار فروش و نصب دوربین مدار بسته، وجود برندهای فیک و تقلبی است که انتخاب را برای مشتریان سخت کرده است. از طرفی گروهی از مشتریان براین باورند که برندهای اصلی، گران قیمت هستند بنابراین هرچه هزینه بیشتری پرداخت کنیم کالای بهتری را خریداری کرده ایم. این موضوع به طور صد در صدی صحیح نیست و برندهای فیک نیز ممکن است با قیمتی بالا به فروش برسد. بنابراین توصیه می شود برای خرید دوربین مداربسته به نمایندگی های مجاز برندهای معتبر مراجعه نمایید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان با شماره زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید:

021-88500020