برای خرید یا مشاوره با شماره 88500020-021 تماس بگیرید.

سوئیچ شبکه برای دوربین مداربسته

سوئیچ شبکه برای دوربین مداربسته

فن آوری سیستم های مبتنی بر شبکه (IP) به سرعت در حال توسعه است. محبوبیت سیستم های نظارتی تحت شبکه در حال حاضر بسیار زیاد است. به عبارت دیگر، بسیاری از پروژه های نظارتی جدید، به طور کامل مبتنی بر IP هستند. این سیستم ها برای عملکرد صحیحشان نیاز به تجهیزات شبکه با کیفیت دارند. بسیاری از لوازم جانبی شبکه در بازار وجود دارند، اما سوال اصلی اینجاست که کدام یک مناسب سیستم مدار بسته شما است.

سوئیچ شبکه چیست؟

گروهی از تجهیزات مورد استفاده که از اهمیت ویژه ای در نصب و را ه اندازی یک سیستم مداربسته برخوردار اند سوئیچ ها هستند. نقش این تجهیزات در پروژه های بزرگ پررنگ تر می شود همچنین در بسترسازی های مداربسته ای که امکان کابل کشی در مسافت های طولانی وجود ندارد نقش تعیین کننده ای را ایفا می کنند.

برای مثال در یک کارخانه با وسعت زیاد و تعداد دوربین بالا(100 عدد) نمی توان هر دوربین را به طور جداگانه از طریق کابل کشی های طولانی به دستگاه ضبط NVR متصل نمود. بلکه می توان تمامی دوربین ها را به سوئیچ متصل کرد و از آن یک عدد کابل را به دستگاه ضبط فرستاد. وظیفه اصلی سوئیچ شبکه اتصال بخش های مختلف یک شبکه به یکدیگر است. این سوئیچ ها عضو جدائی ناپذیر شبکه های محلی اتنرنت(LAN) هستند. در پروژه ها و بسترسازی های بزرگ احتمال استفاده از چندین سوئیچ شبکه نیز وجود دارد.

سوئیچ چگونه کار می کند؟

سوئیچ داده ها را تنها به گیرنده ای ارسال می کند که قرار است به اطلاعات دسترسی داشته باشد. وظیفه سوئیچ شبکه ارسال داده ها به گیرند های از پیش تعیین شده است. بدین معنا که امکان تعیین سطح دسترسی برای کاربران مختلف در آن وجود دارد. این کار علاوه بر آنکه منجر به ارتقا امنیت بستر شبکه می شود باعث می گردد تا شبکه با حجم زیادی از اطلاعات مواجه نگردد.

انواع سوئیچ شبکه:

سوئیچ های شبکه به دو نوع زیر تقسیم بندی می شوند:

  • سوئیچ های مدیریتی یا  Manageable
  • سوئیچ های غیر مدیریتی یا  Unmanageable

تمایز دو نوع سوئیچ بالا بسیار ساده است. در ادامه به تفاوت های عملکردی این دو اشاره کرده ایم:

  • سوئیچ های غیر مدیریتی تجهیزاتی هستند که به صورت برنامه ریزی شده تولید شده اند و عملکرد آنها بر مبنای استاندارد های خاصی است. هیچ گونه امکان تغییری در توابع این نوع از سوئیچ ها وجود ندارد.
  • لازم به ذکر است که سوئیچ های غیر مدیریتی به طور قابل توجهی ارزان تر از سوئیچ های مدیریتی هستند.
  • در سوئیچ های مدیریتی امکان دسترسی به برنامه ریزی آن توسط کاربران با استفاده از رمز عبور میسر است و به عبارت دیگر امکان تغییر توابع آنها به منظور بهینه سازی عملکرد دستگاه ها وجود دارد.
  • با استفاده از سوئیچ های مدیریتی می توان بستر تجهیزات مدار بسته از بستر اصلی شبکه جدا نمود برای هر کاربر سطح دسترسی تعیین نمود.

انتخاب سوئیچ شبکه برای سیستم مدار بسته

می توان گفت سوئیچ ها از اجزای اصلی سیستم های مدار بسته شبکه هستند و برای اتصال و تبادل اطلاعات بین بخش های مختلف یک شبکه محلی (LAN) بکار می روند. سوئیچ ها دارای تعداد پورت متفاوتی هستند و به تبع آن قدرت انتقال اطلاعات نیز در آنها متفاوت است. سوئیچ های معمولی دارای 4 تا 8 پورت و سوئیچ های پیشرفته تر با مصارف صنعتی بین 32 تا 128 پورت دارند.

از آنجایی که توان کل سوئیج و توان مصرفی دستگاه های متصل به آن با یکدیگر متفاوت است در هنگام انتخاب سوئیچ های شبکه باید به سه مورد زیر توجه نمود:

  • تعداد پورت ها
  • توان سوئیچ
  • میزان پهنای باند موجود

سوئیچ های مختلف دارای پهنای باند ورودی و خروجی متفاوتی هستند که در رنج اعداد ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰Mbps برای دوربین های مدار بسته قرار می گیرد. با یک مثال ساده می توان موضوع پهنای باند را توضیح داد . اگر مجموع حجم تصاویر انتقالی شما بیش از 100 Mbps باشد و سوئیچ شما از نوع 10/100 Mbps باشد تصاویر با تاخیر به نمایش در خواهند آمد.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.