آیا تا به حال به این فکر کردید که آیا دوربین‌های مداربسته واقعا خودشان ایمن هستند؟ یا به راحتی دوربین های مداربسته را به سرقت می‌برند و اموال شما را در برابر مزاحمان آسیب پذیر می‌شود؟ پاسخ این است که دوربین‌های مداربسته نیز می‌توانند هدف سارقان باشند اما چگونه از سرقت دوربین مداربسته جلوگیری کنیم؟ در این مطلب به بررسی علت‌های سرقت دوربین مداربسته و روش‌های جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • علت سرقت دوربین مداربسته
  • 12روش جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته

برای دریافت مشاوره رایگان خرید دوربین مداربسته تماس بگیرید

021-88500020

علت سرقت دوربین مداربسته

اولین علت برای سرقت دوربین مداربسته این است که سارقان نمی‌خواهند از آنها تصویری در فیلم دوربین مداربسته ثبت شود. دزدین دوربین و قطع ارتباط آن مانع از ادامه تصویربرداری دوربین مداربسته می‌شود. بنابراین مکان برای سرقت امن است و سارقان با آسودگی بیشتری به کار خود می‌پردازند.

جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته

دومین علتی که برای این کار می‌توان برشمرد انتقام از صاحب دوربین و آسیب به اموال اوست. در مواقعی ممکن است دوربین مداربسته اصولی نصب نشده و رعایت حریم شخصی افراد نقض شده است. با وجود تذکر و اطلاع باز هم صاحبان دوربین اقدامی را برای حل مسئله نکرده‌اند. در نتیجه آنها ممکن است آن را تجاوز به حریم خصوصی بدانند و از روی عصبانیت به دنبال تخریب تجهیزات باشند.

جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته

سومین دلیل سرقت دوربین مداربسته را می‌توان اینگونه بیان کرد که دوربین های مداربسته می توانند خود اقلام گران قیمت و ارزشمندی باشند. سارقان می‌توانند آنها را به صورت نقدی و سریع بفروشند یا از آنها برای اهداف نظارتی خود استفاده کنند.

جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته

و در نهایت، برخی از افراد با نیت تخریب ممکن است سعی کنند سیستم را هک کنند و از تصاویر دوربین های دزدیده شده برای فعالیت های غیرقانونی مانند تعقیب یا باج خواهی استفاده کنند. صرف نظر از اینکه چرا شخصی یک دوربین مداربسته را دزدیده است، مهم است که اقداماتی را برای جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته و محافظت از اموال خود در برابر مزاحمان احتمالی انجام دهید.

12روش جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته

1. دوربین را در ارتفاع بالا و دور از دسترس قرار دهید

این اقدام ابتدایی‌ترین و رایج‌ترین تاکتیک برای جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته است. اگر دوربین در دسترس سارقان نباشد، احتمال اینکه بخواهند آن را بدزدند کمتر است. دوربین مدار بسته خود را دور از دسترس قرار دهید، ترجیحاً در ارتفاع 8-10 فوت یا بیشتر. دقت داشته باشید ارتفاع استاندارد در هر مدل دوربین مداربسته را نیز در نظر بگیرید. نصب دوربین در مکانی قابل مشاهده می تواند یک بازدارنده عالی برای مزاحمان احتمالی باشد. اگر آنها بدانند که حرکات آنها تحت نظارت است، کمتر احتمال دارد که نسبت به اموال شما اقدام نادرستی انجام دهند.

2. از سیستم دوربین امنیتی با دوربین های متعدد استفاده کنید

  اگر سیستم تک دوربینی دارید، احتمال دزدیده شدن یک دوربین بیشتر است. استفاده از یک سیستم دوربین مدار بسته با دوربین‌های متعدد، سرقت دوربین‌های فردی را برای سارقان دشوارتر می‌کند. اگر یک دوربین دزدیده شود، احتمالاً دزد در دوربین دیگر ثبت می‌شود. علاوه بر این، دوربین‌های متعدد نظارت بر یک منطقه وسیع تر را آسان تر می‌کند و فعالیت‌های مشکوک را تشخیص می‌دهد. همچنین می‌توانید از فیلم های ویدئویی برای شناسایی مظنونین احتمالی استفاده کنید.

3. از براکت‌های نصب با پیچ استفاده کنید و از آشکارسازهای حرکت استفاده کنید

اگر دوربین مداربسته شما به طور ایمن نصب نشده باشد، احتمالاً سارقان آن را می‌دزدند. برای جلوگیری از سرقت، از براکت‌های نصبی که دارای پیچ هستند استفاده کنید. این کار سرقت دوربین را بدون توجه به سارقان سخت تر می‌کند. همچنین استفاده از سیستم دوربین مداربسته با تشخیص حرکت می‌تواند ایده خوبی باشد تا در صورت جابجایی دوربین، به طور خودکار فعال و ضبط شود.

جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته

4. از محفظه دوربین استفاده کنید

برخی از دوربین‌های مداربسته دارای محفظه‌هایی هستند که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دستکاری نشوند و مقاوم در برابر آب و هوا باشند. اینها یک لایه حفاظتی اضافی برای دوربین شما فراهم می‌کنند و می‌توانند به جلوگیری از سرقت یا خرابکاری کمک کنند. همچنین می‌توانید از محفظه دوربین مداربسته برای مخفی کردن دوربین خود استفاده کنید و پیدا کردن آن را برای سارقان سخت تر می‌کند.

محل نگهداری دوربین ها برای جلوگیری از سرقت از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال برای دوربین‌های بیسیم می‌توانید از محفظه ضد آب استفاده کنید که محافظت عالی در برابر عناصر و هرگونه تلاش برای سرقت یا خرابکاری آن را فراهم می‌کند.

5. پنهان کردن

دوربین ها را مانند وسایل روزمره خانگی مانند آشکارسازهای دود یا ساعت تبدیل کنید تا کمتر مورد توجه باشند. همچنین می‌توانید آنها را پشت اشیایی مانند قفسه یا پرده پنهان کنید تا حضور آنها را بیشتر پنهان کنید. دوربین های فضای باز را می توان به صورت صخره، خانه پرندگان یا سایر ویژگی های چشم انداز پنهان کرد.

6. دوربین های خود را به روز نگه دارید

مطمئن شوید که دوربین شما آخرین سیستم عامل را اجرا می‌کند. بسیاری از تولیدکنندگان به طور دوره ای ویژگی‌ها یا قابلیت‌های جدیدی را برای محافظت از محصولات خود در برابر هکرها منتشر می‌کنند. این کار باعث می‌شود عملکرد و امنیت را بهبود بخشد.

7. علائم هشدار دهنده و برچسب ها را اضافه کنید

مشخص کنید که ملک شما با علائم قابل مشاهده در اطراف محیط و روی درها و پنجره ها تحت نظارت است. علائم هشداردهنده‌ای که مجازات‌های تجاوز یا پرسه زدن را توضیح می‌دهد نیز به جلوگیری از فعالیت مجرمانه کمک می‌کند. با استفاده از سیستم دوربین، می‌توانید از برچسب‌هایی روی پنجره‌ها و درها استفاده کنید که به مجرمان احتمالی می‌گویند که دارایی شما تحت نظارت است. این یک راه آسان و ارزان برای اطمینان از اینکه همه می دانند دارایی شما محافظت می شود است.

8. Motion-Activated Lights را نصب کنید

هنگامی که شخصی به دوربین نزدیک می‌شود، چراغ‌های Motion-Activated روشن می‌شوند که می‌تواند از دزدان احتمالی جلوگیری کند. این چراغ‌های فعال‌شده با حرکت را می‌توان در نزدیکی دوربین امنیتی نصب کرد و زمانی که حرکت تشخیص داده شد روشن شود. این کار محافظت اضافی برای خانه شما فراهم می‌کند و به جلوگیری از سرقت دوربین مداربسته کمک می‌کند. نورهای روشن نشان می دهد که شخصی به سمت دوربین نزدیک می‌شود.

9. شبکه های Wi-Fi و دستگاه های متصل به آنها را ایمن کنید

اطمینان حاصل کنید که همه دستگاه‌های متصل به شبکه شما دارای رمزهای عبور قوی هستند. برای اتصالات Wi-Fi به جای WEP باید از رمزگذاری WPA استفاده کنید. نام های کاربری و رمزهای عبور پیش فرض را تغییر دهید و سیستم عامل را مرتباً به روز نگه دارید. باید WPS را غیرفعال کنید و از یک سرویس شبکه خصوصی مجازی (VPN) برای دسترسی ایمن از راه دور به شبکه استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که فایروال هایی را برای جلوگیری از ترافیک مخرب تنظیم کرده‌اید.

10. از سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری برای ذخیره‌سازی فیلم پشتیبان استفاده کنید

خدمات ذخیره سازی ابری یک راه عالی برای ذخیره فیلم پشتیبان در مکانی امن و به راحتی قابل دسترسی است. سرویس‌هایی مانند Google Drive، Dropbox و iCloud همگی راه‌حل‌های ذخیره‌سازی ابری را برای اطمینان از ایمن بودن فیلم شما ارائه می‌کنند. علاوه بر این، این سرویس‌ها اغلب دارای پروتکل های امنیتی هستند که از داده های شما در برابر دسترسی غیرمجاز محافظت می‌کند.

11. استخدام نصب و راه اندازی حرفه ای

یک نصاب حرفه‌ای می‌تواند محل قرارگیری دوربین‌ها را تعیین کند و در عین حال مطمئن شود که در جای مناسبی نصب شده‌اند تا کسی نتواند به آن‌ها آسیبی بزند. نصاب‌های حرفه‌ای در فرآیند نصب با تجربه و ماهر هستند، بنابراین می‌توانند به شما کمک کنند تا بیشترین بهره را از دوربین‌های مداربسته خود ببرید.

شماره تماس برای درخواست نصب دوربین مداربسته و دریافت مشاوره رایگان

021-88500020

12. یک گروه نگهبان محله ایجاد کنید

همسایگانی را که در نزدیکی خود زندگی می کنند و ممکن است از فعالیت های جرم و جنایت در منطقه خود نیز احساس خطر کنند را تشویق کنید تا با هم متحد شوند و یک گروه نگهبان محله تشکیل دهند. هدف این گروه باید محافظت از یکدیگر و اموال آنها از طریق هشدار دادن و گزارش دادن فعالیت های مشکوک به پلیس یا مقامات محلی است. در حالت ایده آل، دیده بان محله باید حداقل یک بار در ماه برای بحث در مورد مسائل، به اشتراک گذاری منابع و برنامه ریزی فعالیت هایی که به حفظ امنیت همه کمک می کند، تشکیل جلسه دهد. برای اعضا مهم است که بتوانند هرگونه رفتار غیرعادی یا علائم خطر بالقوه را تشخیص دهند تا به مقامات مربوطه هشدار دهند.

5/5 - (1 امتیاز)