برای خرید یا مشاوره با شماره 88500020-021 تماس بگیرید.

بدنه دوربین مداربسته

بدنه دوربین مداربسته یکی از قسمت های اصلی آن است که وظیفه محافظت از دوربین با توجه به شرایط نصب را برعهده دارد. در این مطلب با انواع بدنه دوربین مداربسته آشنا خواهید شد.

جنس بدنه

بدنه دوربین های مداربسته پلاستیکی یا فلزی است. بدنه های پلاستیکی محدود به دوربین های دام و باکس است. استفاده از بدنه های پلاستیکی به دلیل کمتر شدن هزینه های ساخت دوربین است. استفاده از بدنه های فلزی به علت مقاومت فیزیکی بالاتر برای دوربین های رایجتر است.

در برخی از دوربین های با بدنه پلاستیکی از طلق پلاستیکی به جای شیشه استفاده می شود که با توجه به آسیب پذیری اصلا توصیه نمی شود.

رنگ

دوربین های با بدنه پلاستیکی معمولا فاقد رنگ هستند. اما برای دوربین های با بدنه فلزی استانداردترین روش استفاده از رنگ الکترواستاتیک کوره ای است. در صورتی که رنگ فاقد این خصوصیات باشد در طول زمان به راحتی دچار ریختگی می شود.

استاندارد ها

استاندارد های متفاوتی برای ارزیابی خصوصیات مختلف از بدنه دوربین مورد استفاده قرار میگیرند اما اصلی ترین آنها دو استاندارد زیر هستند:

  • استاندارد IP: مشخص کننده میزان مقاومت بدنه دوربین نسبت به ورود آب و گرد و غبار است. این استاندارد مقاومت بدنه را از طریق دو عدد بعد از حروف IP نشان می دهد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این استاندارد و دسترسی به جداول آن به مطلب استاندارد IP مراجعه کنید.
  • استاندارد IK: این استاندارد مشخص کننده میزان مقاومت فیزیکی دوربین در مقابل ضربات است. در این استاندارد نیز مقاومت فیزیکی از طریق یک عدد دورقمی بعد از حروف IK مشخص می شود. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این استاندارد و دسترسی به جداول به مطلب استاندارد IK مراجعه کنید.

انواع بدنه دوربین مداربسته

انواع متفاوتی از بدنه دوربین مداربسته با توجه به کاربری و شرایط نصب وجود دارد، رایج ترین شکل های آن عبارتند از:

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.